Pracujete či plánujete pracovat z pohodlí domova, ale schází vám v něm prostor, který by sloužil jako vaše domácí kancelář? Zřiďte si ji v garáži.

Základní otázky

Ještě než přistoupíte k úpravám a přestavbě, doporučujeme, abyste si nejdříve zodpověděli následující otázky, což vám přerod garáže v kancelář splňující všechny vaše potřeby výrazně usnadní.

Postačí, když vyčleníte na kancelář v garáži jen část prostoru, anebo se vám bude pracovat lépe, když bude pracovnou celá garáž?


Vyhovuje vám jeden velký pracovní stůl, kde máte vše po ruce, anebo spíše série stolů, stolečků a skříněk rozdělených na jednotlivé zóny? (Kancelář, kuchyňka, prostor na posezení a schůzky s klienty.)


Jaké činnosti plánujete v kanceláři dělat a jak docílíte, aby vám v ní bylo po celou pracovní dobu příjemně? (Instalujete klimatizaci, vhodné osvětlení, umístíte do prostoru dekorativní předměty, televizi…)

Myslete také na to, že zejména ve starších garážích se hojně hromadí vlhkost, proto neopomíjejte důležitost kvalitní izolace. Stejně jako instalaci topení – zejména v posledních letech jsou pro kancelářské prostory s oblibou využívány topné panely. Často jsou i výrazným dekorativním prvkem (lze je mnohdy opatřit potiskem oblíbeného motivu či fotografie). Přitom dokáží prostor vyhřát velmi rychle a příjemné teplotní podmínky mají prokazatelný pozitivní vliv na efektivitu práce.

Dalším důležitým krokem, který řada lidí ze začátku přehlíží, je také skutečnost, že zejména v případě domácí kanceláře v prostorách garáže nezáleží jen na tom, jak vkusně a efektivně je zařízen interiér, ale i to, jak působí zvenku, při prvním pohledu. Atraktivitu garáže-kanceláře v očích potencionálních klientů, kteří vás zde navštíví, rozhodně zvýší garážová vrata.

Skutečnost, že se kancelář nachází v garážových prostorách, sice nezakryjí (máte-li z toho, ale věřte, že neoprávněně, obavy), ale působí-li na první pohled impozantně a v souladu s designem garáže a okolní zástavbou, udělá vám investice do kvalitních vrat více než dobrou službu.

 

Schází vám nejen kancelář, ale také garáž, kterou byste na ni mohli přestavět? Na Hobbytec.cz najdete pestrou škálu tzv. hotových garáží; obzvláště pak garáže betonové, které jsou pro tyto účely často využívány, u nás pořídíte velmi výhodně.