Přestože jsou na trhu levnější alternativy, jak zajistit svému vozu místo k parkování, například přístřešky na auto, investice do vlastní garáže se v roce 2021 ukazuje ještě výhodnější než kdy dříve.

Dlouhodobá investice


Garáže si většina jejich majitelů drží a cena, za niž jsou ochotni je prodat, rok od roku roste. Stejně tak i ceny jejich pronájmu.


I když stavba klasické zděné garáže také není záležitostí, kterou by si mohl dovolit každý, přesto se investice do pořízení vlastní garáže ve srovnání s uvedenými možnostmi vyplatí. Stačí jen najít správnou alternativu. Tou jsou právě mobilní garáže – kategorie, kam spadají jak levné plechové garáže, tak betonové prefabrikáty.


Díky sériové produkci jsou totiž cenově rok od roku dostupnější, aniž by se to projevilo poklesem kvality. Tu si naopak prémioví výrobci (jako Rekers nebo Siebau, jejichž produkty najdete i v naší nabídce) stále drží na špičkové úrovni.


Betonová garáž tak ve srovnání se zděnou vyjde běžně až o polovinu levněji, plechová montovaná garáž pak samozřejmě ještě výhodněji,
a přitom si zachovají všechny klíčové benefity zděné výstavby a přidají ještě pár dalších.


Je tedy více než jasné, proč i mezi našimi zákazníky zájem o mobilní garáže stoupá. Příznivá pořizovací cena však není jediným důvodem, proč je investice do vlastní tzv. hotové garáže zajímavá.


Velkým plusem je také výrazná časová úspora – sestavení montované garáže či osazení betonové garáže zabere zkušeným montážníkům naší firmy běžně hodiny, nanejvýš dny, to v závislosti na typu a počtu garáží čí lokalitě, kde mají být umístěny. Nejlevnější plechové garáže si navíc řada zákazníků montuje zcela svépomocí, čímž rovněž ušetří.


Garáže jsou také prakticky bezúdržbové, jejich pořízení tak představuje mnohdy skutečně jednorázovou investici, která se vrátí mnohem rychleji.


Jak levné barevné garáže s lakováním, tak především prémiové modely montovaných garáží s venkovní omítkou v jedné z mnoha barev podle výběru se mohou pochlubit v rámci svých kategorií atraktivním vzhledem. Ten zvyšuje celkovou atraktivitu domu či jakékoliv okolní zástavby na pozemku.

Víceúčelové využití


Výhodnost mobilní garáže jako dlouhodobé investice podtrhuje také její širší využitelnost. A to jak z důvodu snadné mobility a rozšíření, tak přizpůsobivost prostoru obecně. Mnoho majitelů garáží tak využívá garáž souběžně, případně primárně, i k jiným účelům, než jen ke klasickému parkování.


Výjimkou tak nejsou ani kancelářské prostory či domácí fitness, případně rozšíření obytné plochy domu do další a mnohdy ještě oblíbenější a využívanější obývací místnosti.


Plechové garáže, zejména ty nejlevnější, jsou pak také výbornou alternativou ke skladovým prostorám.