Na barvě a detailech záleží, a nejen pokud jde o garáž samotnou. Také její jednotlivé části, zvláště pak garážová vrata, která jsou tím prvním, čeho si všimneme, by měly ladit. Jaká je v případě garáže ta správná barva?


Taková barva vrat, které ladí s garáží, ale i fasádou domu, či naopak správným způsobem kontrastuje, silně ovlivní, jak impozantně a atraktivně působí váš domov či firemní sídlo navenek. A tím může přímo zvýšit jeho hodnotu pro potencionálního kupce.

Jaké jsou tedy obecné zásady volby barvy garážových vrat

Pokud plánujete dát domu novou fasádu, vybírejte současně také barvu vrat.


Jestliže je fasáda domu a garáže v neutrální barvě, typicky tedy šedá či béžová, bílými vraty nikdy nic nezkazíte. A obzvláště v tomto případě půjde o perfektní barevnou kombinaci. Celkově tak totiž získá garáž světlejší, „čistější” podobu. Zejména je-li barva vrat sjednocená s atikou garáže.


Je-li fasáda domu a garáže bílá, neuškodí, když vzhled oživíte barvami, které dodají viditelný, ale stále vkusný kontrast. A pokud se vám tato myšlenka nezamlouvá, sladit barvu vrat a garáže s fasádou domu je vždy cestou, která vede k dobrému výsledku.


Mezi odvážnější barevné volby patří černá, tmavě zelená a červená. Oblíbené jsou ale také odstíny modré, pískový, mocca hnědý a další.


A pokud si stále nejste volbou barvy jistí, vždy pomůže pomoc v podobě barevné palety na tzv. barevném kole. Zobrazuje nejen vhodné barevné protějšky ke zvolené základní barvě, ale také odstíny daných barev.

Další možností je opatřit vrata některým z dřevěných dekorů. Řada zákazníků dokonce v posledních letech preferuje obložení vrat dřevoplastem (i ten najdete v naší nabídce).