Garáž se dá využít k mnoha účelům, třeba k rozjezdu vlastního prvního podnikání s omezeným rozpočtem.


Dílna, opravna...


Poptávka po unikátních ručních výrobcích z malých dílen trvale stoupá a ČR v tomto směru zažívá v posledních letech skutečný rozkvět. Ať už se tedy rozhodnete zřídit malou truhlářskou nebo třeba obuvnickou (prostě jakoukoliv) dílnu za účelem podnikání, je na začátku garáž ideálním řešením – především v poměru cena/výkon.

Stále častěji se také můžete setkávat s využitím garáží pro zřízení opravny jízdních kol, elektroniky nebo třeba oblečení.

Pro řadu umělců, ale také učitelů a lektorů na volné noze zase prostor garáže představuje ideální místo pro vybudování výtvarné dílny, učebny pro studenty svých kurzů anebo třeba malířského či sochařského ateliéru.


Prodejna či showroom


Zejména mobilní garáže z betonu (případně i levnější plechové garáže) nabízejí úžasnou příležitost, jak prakticky kdekoliv za zlomek času a peněz umístit malou prodejnu a zřídit v místě trafiku, prodejnu potravin, barev nebo třeba železářství. Případně ukázkové centrum, a to jak trvalého, tak krátkodobého charakteru.


Kancelář


Vlastní kancelář není v mnoha případech na začátku podnikání nutná a bez větších problémů můžete pracovat třeba v obývacím pokoji či domácí pracovně. Je však prokázáno, že máme-li možnost zcela oddělit pracovní prostor od toho domácího, naše výkonnost a chuť pracovat stoupají.

Současně můžete klienty zvát do prostoru, kde si s nimi můžete promluvit, aniž by vás, jak tomu často je právě v případě domácích pracoven, někdo nebo něco neustále vyrušoval. Plus si tak zachováte vlastní soukromí. A celkově na slibného klienta zapůsobíte mnohem lépe, čímž zvýšíte šanci na úspěšné navázání spolupráce.

Na Hobbytec.cz využíváme na některých našich výstavních centrech jako kancelářské prostory pro setkávání s klienty právě betonové garáže, protože nám nabídnou vše, co potřebujeme.

 

Sklady


Využít garáž jako sklad se rozhoduje stále více lidí. Jako rychlý a mobilní sklad – alternativa ke klasickému skladovému kontejneru – se hodí spíše levné plechové garáže, hlavně z důvodu snadné montáže/demontáže a přesunu. Pro trvalejší skladové prostory je pak vhodnější využít montované betonové garáže.

Další tipy na malé podnikání v garáži


V prostorách garáže – ať už té stávající, nebo nově pořízené – můžete zřídit také plnohodnotnou posilovnu, komerční prádelnu a čistírnu, případně psí salón, ale také malé kadeřnictví nebo třeba dětský hlídací koutek, cukrárnu či květinářství...

Jak vidíte, garáž přináší do podnikání zcela nové možnosti a pomůže vám vytvořit vlastní plnohodnotné podnikání i bez investice do drahých pronájmů. Pokud tedy již garáž vlastníte, máte napůl vyhráno. Pokud ne, nevadí, protože naše mobilní garáže na Hobbytec.cz jsou cenově dostupné všem. Stačí si jen vybrat správný model.