Otázka zní, proč je možnost využití stropu ke skladování tak často přehlížená, když výhod je hned celá řada. Seznámíme vás s pěti hlavními přínosy využití stropu jako úložného prostoru.

Uvolníte podlahovou plochu

Pokud máte pocit, že je vaše garáž přeplněná natolik, že vám stávající situace komplikuje její efektivní využití, a už vůbec nepřipadá v úvahu uskladnění dalších předmětů a vybavení, pak je využití stropu jako úložné plochy jasnou volbou.

Nejenže tak zásadním způsobem (mnohdy zcela) uvolníte podlahovou plochu, takže bude v garáži opět možné a příjemné pracovat a volně se pohybovat, ale navíc tak získáte ke všemu uloženému bezproblémový a rychlý přístup. A pokud vaše auto kvůli přeplněným prostorám dokonce parkovalo stále před garáží, opět jej budete moci „uložit“ tam, kam patří.

A neposlední přínos – získáte více úložné plochy. Komerčně dostupné stropní úložné systémy totiž umožňují plochu stropu využít maximálně efektivně a s ohledem na různorodost skladovaného vybavení.

Snížíte riziko poškození vlivem vody

Riziko náhlého zaplavení prostor garáže je sice relativně nízké, ale vždy přítomné. Přesunutím co nejširší škály vybavení, zejména toho, které by mohlo být při vytopení nenávratně zničené, jej před tímto osudem snadno ochráníte. Obzvláště byla-li jeho pořizovací cena nemalá. Sobě tak nenáročnou časovou a finanční investicí do realizace stropních úložných prostor ušetříte riziko značných ztrát a následných výdajů .

Zvýšíte bezpečnost prostoru

A to nejen s ohledem na bezpečnost práce a vaši vlastní, ale především dětí, případně i domácích mazlíčků. Zejména, je-li vaše garáž (ať současná, či plánovaná jako přístavba) přímo propojená s domem, je časté, že děti a mazlíčci navštíví garáž kdykoliv, i několikrát denně, např. při příjezdu či odjezdu vozu z domu. V neorganizované a nepřehledné garáži na ně číhá řada nástrah a snadno mohou do čehokoliv vrazit, zakopnout, upadnout a zranit se.

Přesunutím vybavení, zejména toho rizikového, jako je sekačka, pneumatiky, lyže…, mimo podlahovou plochu, jejich bezpečnost během pohybu po garáži výrazně zvýšíte.

TIP: Eurogaráže a momntované garáže s omítkou 

Dosáhnete čistějšího a uspořádanějšího prostoru

Nejenže čím více volné podlahové plochy máte, tím lépe se vám pracuje a bezpečněji pohybuje, ale současně celá garáž působí daleko vzdušnějším a čistějším dojmem.
A logicky se samozřejmě i snáze udržuje.

Usnadníte si skladování rozměrných předmětů

Skladování rozměrných předmětů rozličných tvarů, jako je nejrůznější sportovní vybavení, kempingové stany, zahradní sekačky, hrábě, pneu, ale třeba i zahradní nábytek, to je vždy oříšek. Zejména pokud jde o jejich efektivní uložení v prostoru. A tak třebaže se vám do garáže mnohdy nakonec vejdou, skončí všelijak nepevně opřené o zeď či poházené přes sebe, a zaberou tak více úložné plochy než je nutné.

Stropní regály a police vč. závěsných háků však dovolují díky své vysoké nosnostia flexibilitě uskladnění i velmi těžkých a velkých předmětů, vč. jejich snadného rozdělení na sezónně či pravidelně využívané. A všechny budou snadno přístupné.