Dnes vám představíme dvě základní pravidla a jeden užitečný a levný způsob jak zvýšit zabezpečení nejen levné plechové garáže.

Zakryjte okna


Pokud má dovnitř garáže potenciální zloděj zamezen výhled, aby si mohl předem zjistit, co zajímavého a hodnotného se zde nachází, rapidně se snižuje pravděpodobnost vloupání. Raději se totiž poohlédne po snazší kořisti jinde. Pokud však nechcete do oken instalovat záclony či drahé rolety, zvažte investici alespoň do zatmavovací okenní fólie, která viditelnost do prostoru garáže výrazně sníží, avšak příliš nezasáhne do celkové estetiky.

Automatické zavírání garážových vrat


Vrata s možností dálkového ovládání a automatického zavírání po určitém čase jsou výrazným bezpečnostním prvkem. Snižují pravděpodobnost, že je zapomenete zavřít, což sníží také riziko, že se do garáže dostane někdo nepovolaný. Tedy i riziko krádeže.

Ideální je, disponuje-li garáž tzv. chytrými vraty, která lze ovládat pohodlně prostřednictvím aplikace telefonu. Pak si můžete nastavit celou řadu pravidel a intervalů, podle nichž se má otevírání a zavírání řídit. Navíc získáte výhodu jednoduše odkudkoliv vrata nejen jedním stiskem otevřít či zavřít sami, ale také zkontrolovat jejich stav či být včas upozorněni, pokud je v době vaší nepřítomnosti otevře někdo jiný.

Nenechávejte dálkové ovládání vrat v autě


Dalším častým prohřeškem je ponechání ovladače vrat v autě. Statistiky uvádějí, že důvodem není ani tak zapomnětlivost, jako pohodlnost – nemuset hledat ovladač v momentě, kdy jej bude potřeba použít. Všímavému zloději pak stačí vniknout do auta, chopit se ovladače a následně se bez problému dostat i dovnitř plechové garáže. A mnohdy to znamená i přístup do domu. Proto si z auta z preventivních důvodů vždy raději odnášejte ovládání vrat s sebou.