Nemusí jít rovnou o kompletní reorganizaci prostor garáže, často postačí, když od polic a regálů vzhlédnete vzhůru. Právě strop je totiž jako úložný prostor nejčastěji opomíjen, a přitom nabízí spoustu místa k využití.

Zejména se osvědčí při úschově sezónního vybavení, krabic s dekoracemi, ale třeba  i pneumatik. Tedy věcí, které by většinu času v klasickém regále spíše zabíraly místo. Jejich umístěním pod strop získáte volno pro skladování častěji používané výbavy.

Zásadním pomocníkem jsou v tomto případě stropní police. Výhodou tohoto řešení jen jak široký výběr řešení – od stropních polic s fixním upevněním až po modely s automatickým ovládáním (tedy možností si podle potřeby konkrétní polici spustit dolů, pohodlně najít, vyložit či naložit potřebné a poté ji zase vysunout nahoru). V takovém případě je ovšem nutno počítat s vyšší pořizovací cenou než v případě fixních, či dokonce podomácku vyrobených polic.

Důležité je také vybrat řešení s odpovídající nosností a tou se řídit i při ukládání předmětů. Pak se vyhnete přetížení polic, což by mohlo mít nemilé důsledky.

Police jsou k dostání také ve speciálním provedení – například určené čistě pro skladování jízdních kol, pneumatik, sportovního vybavení, ale třeba i zahradních sekaček… Vybrat vhodné řešení se zdá pak poměrně jednoduché, ale přesto je žádoucí volbu dobře promyslet a realizovat podle toho, co vše zde plánujete uchovávat.

Doporučený Hobbytec produkt: levné plechové garáže

Než se pustíte do nákupu, nezapomeňte rovněž zvážit jak případně uzpůsobit či uspořádat stávající úložné regály, aby se společně se stropními co nejvíce doplňovaly. Úložný prostor je třeba organizovat tak, aby orientace v něm byla maximálně efektivní. Vyplatí se tedy zamyslet se i nad tím, zda se nedá efektivněji využít i prostor na stěnách garáže. A nezapomenout promyslet systém značení.

Při vší té organizaci je samozřejmě nutné zohlednit i výšku vašeho vozu (vč. otevřeného kufru), abyste později nezjistili, že vám police uvnitř spíše překážejí, případně je přístup k nim poněkud nepraktický (abyste pokaždé, kdy chcete něco z police, nejdříve nemuseli vyjíždět s vozem ven ☺).