Vyjít z vyhřátého domova do nevyhřáté garáže nebývá právě příjemné. Zejména, jestliže vám slouží jako příležitostná, či dokonce stálá dílna.

Většina českých garáží totiž nemá stejně kvalitní izolaci jako dům, případně ji zcela postrádá. Obzvláště jedná-li se o garáž samostatně stojící, tedy situovanou dále od domu či hlavní stavby. A ty starší garáže se navíc mnohdy potýkají
s nedostatečným těsněním garážových vrat, případně oken, což způsobuje, že vzniklými skulinami a otvory do nich dostává v zimě nežádoucí chlad, ale i sníh, případně zatéká voda
(o škůdcích nemluvě).

Následujících pár tipů lze využít vždy, ať už chcete udržet teplo uvnitř své starší, ale i zbrusu nové garáže. (V nabídce Hobbytec najdete jak plechové garáže, tak i garáže betonové.)

Začít je samozřejmě třeba kontrolou všech míst, kde můžou výše uvedené skuliny a otvory vzniknout, a ty následně patřičným způsobem utěsnit.

Druhým – okamžitým a jednoduchým – řešením je v garáži si zatopit. Můžete zvolit i kamna na tuhá paliva, mezi nimiž najdete také typy speciálně uzpůsobené pro vytápění garážových a dílenských prostor.

Častější volbou bývají přenosná topná tělesa. Výhodou je v tomto případě jednoduchost obsluhy a možnost užití a přemístění podle potřeby – pokud garáž slouží i jako dílna, jde o způsob velmi vhodný. Stále oblíbenější jsou infrapanely.

V obou případech nezapomeňte dodržovat všechna bezpečnostní doporučení!

V případě, že plánujete pro vytápění garáže užívat především elektřinu a chcete z dlouhodobého hlediska minimalizovat náklady na energie, může být dobrým krokem také pořízení solárního panelu. Oblíbené je řešení v podobě přístřešku se solárními panely, které následně slouží k zajištění elektřiny pro napájení části, či dokonce celé domácnosti.